• Zajęliśmy III miejsce w halowej piłce nożnej chłopców

          •  

            Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy w rozgrywkach o mistrzostwo Inowrocławia w Piłce Nożnej Halowej, które odbyły się 7 grudnia 2017r. na Hali Widowiskowo-Sportowej.

            Po emocjonujących pojedynkach nasi chłopcy zajęli  III miejsce, ustępując miejsce SP2 (I m) oraz  SP6(II m).  Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym"  Wystąpiliśmy w składzie: Robert Jańczak -  kl.6,Jakub Kędzierski kl.6, Michał Kowalski kl.6, Fabian Lewiński kl.6,Hubert Maćkowiak - kl.6, Marcin Rzetelny - kl.6.

            Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i wzorową postawę w rywalizacji sportowej.

             

            E.R.;A.W.S.

          • Mikołaj w szkole

          • Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się niecodzienny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je cukierkami. Było dużo radości i uśmiechów.

            Mikołajowi towarzyszyły renifery oraz Śnieżynki, które pomagały mu w rozdawaniu upominków. W tym wyjątkowym dniu „mikołajkowe” czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej a przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja. Dziękujemy Ci św. Mikołaju i do zobaczenia za rok!

          • Brawo Zuzia i Wiktoria!!!!

          • W sobotę (2 grudnia) w Saloniku Literacko-Artystycznym odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej pt. „I Ty możesz stać się...”.
            Uczennice: Zuzanna Biernat i Wiktoria Małachowska wystąpiły przed jury w składzie: Małgorzata Wojciechowska (animatorka kultury), Mieczysław Franaszek (aktor), Paweł Gilewski (aktor) i  zaprezentowały swoje interpretacje wybranych fragmentów prozy Josepha Conrada.
            Zuzanna Biernat z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Warto zauważyć, że Zuzanna dotrzymała kroku starszym koleżankom z  II i III LO, które zajęły drugie i trzecie miejsce, podczas gdy jury nie przyznało miejsca pierwszego. Brawo Dziewczęta!!!!!

            E.R; G.J.

          • Andrzejkowe szaleństwo

          •  

                         W czwartek 30 listopada b.r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Nad „magiczną” stroną wieczoru czuwał Samorząd Szkolny.

            Zabawa obfitowała w liczne atrakcje. Nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy, dlatego wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. W czasie tego magicznego wieczoru można było wysłuchać wróżb i przepowiedni oraz wziąć udział w różnych konkursach i zręcznościowych zmaganiach. Zabawa była przednia, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

            Cieszymy się z udanej imprezy i z niecierpliwością czekamy na karnawał.

            E.R; A.WS

             

          • Żyją zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

          •  

                25 listopada 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej oraz zdrowego stylu życia. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas siódmych reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP1,SP4, SP5,SP6,SP8, SP11, SP10, SP11, SP 9 z Oddziałami Przedszkolnym oraz Katolicka SP.

            Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, panie: Mariola Kaczalska, Natalia Mendelewska, Maria Szarzyńska oraz pan Dariusz Chełminiak. Komisja konkursowa była pełna uznania dla wiedzy i umiejętności jaką wykazali się uczestnicy konkursu.

            Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Karolewski Witold (SP5); II miejsce: Kruszka Patrycja(SP5) , Kulis Piotr (SP5), Ślizanowska Julia (SP4), Zieliński Miłosz (SP11), Oczki Anastazja (SP10), Nowacka Daria (SP6); III miejsce:  Jóźwiak Oliwia (SP11), Komorowska Olga (SP4), Paczkowska Kaja (SP6), Gedowska Julia (SP1),Kuberska Julia (SP8), Popielarz Klaudia (SP9), Rusak Wojciech (KSP), Ślachciak Alicja (SP11), Wybrańska Justyna (SP1), Bartoszak Piotr (SP4), Chytrowska Natalia (SP9), Dobrogoszcz Vanessa (SP6), Walczak Kacper (SP10),Kucharska Martyna (SP6), Bubacz Oliwia (SP8), Witkowska Nadia (SP1), Sławinowska Anastazja (SP11), Grzegorzewska Wanessa (SP9).

            Dyrektor szkoły pani Beata Świtalska podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za tak liczne przybycie, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani dyrektor uzmysłowiła wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego, dlatego nigdy nie jest za późno, aby zatroszczyć się o własne zdrowie i zadbać o  prawidłowe nawyki prozdrowotne.

             

             

          • "Europa naszym wspólnym domem" czyli konkurs wiedzy o Unii Europejskiej rozstrzygnięty!

          •    W dniu 25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o państwach Europejskich pn. : „Europa naszym wspólnym Domem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III siedmiu szkół podstawowych z Inowrocławia.  Głównym celem konkursu było zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu kultury państw europejskich oraz kształtowanie poczucia jedności europejskiej. W tegorocznej edycji tematem przewodnim była kultura Polski. Decyzją jury laureatami konkursu zostali:        I miejsce: Witczak Antonina z SP 4, Jaworski Dominik z SP 10, Rękas Piotr z SP 10, Wojdacz Dominika z SP 11, Kościkiewicz Miłosz z SP Integracyjnej. II miejsce: Sarnowska Barbara z SP 2, Pstrong Michał z SP 4, Stajkowska Helena z SP 10, Czaplewski Franciszek z SP 11, Malczyk Dominika z SP 11, Krzyminska Liliana z SP 16. III miejsce:  Różnowski Filip z SP 2, Weber Patryk z SP 4, Bogdanowicz Alicja z SP 16, Jacobi Sebastiaan z SP Integracyjnej. Wyróżnienie:  Marek Mateusz z SP 9, Pietrykowski Natan z SP 9,  Martyńska Daria z SP 16, Roszak Nina z SP Integracyjnej. 

            Kryteria oceny zgodnie ustaliła komisja składająca się z przybyłych gości (nauczycieli): p. Katarzyna Kosnowska - SP 2, p. Alina Ekert - SP 4, p. Karolina Pilarska - SP 11, p. Beata Ziarnek - SP 16, p. Dorota Kopeć - SP Integracyjna.

            Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do X edycji konkursu, która odbędzie się w kolejnym roku szkolnym. 

            E.R.; H.MS.

          • SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW W TENISIE ZIEMNYM ORAZ W TENISIE STOŁOWYM

          •    

                          Sukces Michała w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Ziemnego

                                                                   o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia

                                       dla dzieci do lat 16.

                W dniach 9-10 grudnia 2017r. na Kortach Krytych przy ul. Rakowicza odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, którego organizatorem był OSiR.

            W szranki stanęło 21 zawodników w czterech kategoriach wiekowych.

            Miejsce na podium zajął Michał Kowalski, plasując się na II miejscu w kategorii do lat 12.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

             

                   SUKCESY W TENISIE ZIEMNYM

                Dnia 20.11.2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu odbyły się Indywidualne mistrzostwa dziewcząt i chłopców rocznika 2002 i młodsi oraz 2005 i młodsi w tenisie stołowym. Zmagania przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji.

            I miejsce zajął Maksymilian Budzyński z kl. VII (rocznik 2002 i młodsi), natomiast

            III miejsce zajął Marcin Rzetelny z kl. VI (rocznik 2005 i młodsi).

            Naszą szkołę reprezentowali również Fabian Lewiński z kl. VI oraz Oliwier Klejnowski z kl. VII. Gratulujemy ducha walki!

            E.R.; A.WS.

          • Sukcesy w Wieloboju Sprawnościowo-Akrobatycznym

          •      

             

                  16 listopada br. w   Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu  uczniowie klas II-III wzięli udział w Wieloboju Akrobatyczno-Sprawnościowym. Młodzi sportowcy mierzyli się z biegiem wahadłowym 4 x 10 metrów na czas, skokiem w dal z miejsca, skłonami tułowia w przód z leżenia i zwinnościowym torem przeszkód. Medale: za zajecie II miejsca otrzymał uczeń klasy III Dawid Kukuczka oraz Olga Pakulska z klasy drugiej za zajęcie III miejsca.   Zaangażowanie i ambicja dzieci szła w parze z wielkimi umiejętnościami, toteż pozostali  młodzi zawodnicy w dowód uznania  otrzymali pamiątkowe medale.

            Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

            E.R.; H.MS.

          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - apel w SP10

          •  ”Dziecko chce być dobre, jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

            Janusz Korczak jest autorem tych słów, a pod nimi powinni podpisać się wszyscy dorośli. Tak, jak podpisali Konwencję o Prawach Dziecka. Uchwalona ona została 20 listopada 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Upamiętniając tę datę, która zapisana jest w kalendarzu jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, uczniowie klas 0, 1 i 2 zaprosili społeczność szkolną na apel, na którym była mowa o prawach dziecka. Dzieci, prostym językiem, za pośrednictwem wierszy i piosenki, w oprawie kolorowej scenografii i znajomych postaci w prezentacji, przypomniały o wszystkich zobowiązaniach wynikających z  konwencji. Większość dorosłych kocha, szanuje i rozumie dzieci, są jednak i tacy, którzy świadomie lub nieświadomie dzieci krzywdzą, narażają na ból, smutek, samotność. I też  nikogo nie dziwi, że powstały organizacje, gdzie skrzywdzone dzieci mogą szukać pomocy. Gościliśmy przedstawicieli niektórych z nich: przewodniczącą Terenowego Komitetu Praw Dziecka w Inowrocławiu, panią Lilianę Dyks, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu: panią Annę Grecman, pana Michała Parzyszka i panią mecenas Karolinę Korkowską – Krokos. Dyrektor szkoły Pani Beata Świtalska już na samym początku apelu dała jasny wyraz stanowisku, że dorośli nie tylko mają przestrzegać praw dziecka, ale muszą  pilnować, by były one przestrzegane i by nikt nie krzywdził dzieci.  

            E.R.; K.K.; B.H.

          • Śniadanie daje moc.....

          •  

            Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów i nauczycieli  klas 0-3 szkół podstawowych. 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc. Ideą akcji jest popularyzowanie zasad zdrowego odżywiania a w szczególności śniadania, najważniejszego posiłku dnia. To właśnie dzięki niemu dzieci mają się lepiej bawić i uczyć w szkole. Data nie została wybrana przypadkowo. W 2007 roku 8 listopada ustanowiono Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

            W naszej szkole tego dnia wspólnie przygotowujemy śniadanie. Niesie to za sobą wiele korzyści. Promujemy zdrowy styl życia. Dzieci kształtują nawyk higienicznego przyrządzania i spożywania posiłków, rozumieją konieczność kulturalnego zachowania się przy stole. Dzięki takim akcjom, rodzice także włączają się w oddziaływania prozdrowotne w ramach współpracy ze szkołą.

            Wspólne przygotowanie śniadania to wspaniała, pouczająca przygoda i niezła zabawa. Dzieci pracują w grupach. Każdy coś przynosi, każdy ma przydzielone zadanie. Konieczna jest współpraca. I tę umiejętność dzieci również doskonalą. Liczy się wkład pracy maluchów i zaproszonych rodziców. Efekty widzimy za każdym razem. Czasami aż żal żegnać się z przygotowanymi potrawami. Dobrze, że akcja ta organizowana jest co roku.

            Warto dodać, że chociaż akcja skierowana jest do uczniów klas I - III, w naszej szkole śniadanie przygotowują także  uczniowie klas IV - VII pod opieką wychowawców i czynią to z niemałym zaangażowaniem oraz dbałością, aby było smacznie i zdrowo. 

            E.R.; B.H.

          • Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty - nagrody rozdane

          •    

            13  listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu miało miejsce uroczyste rozdanie nagród, laureatom VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Twórczość Jana Brzechwy - piórem i pędzlem malowana”.

            Uroczystość uświetniła autorka i pomysłodawczyni konkursu – wieloletnia dyrektorka naszej szkoły Pani Alina Pacholska oraz przedstawicielka Rady Rodziców  Pani Izabela Stępniewska. Wręczenie nagród laureatom poprzedziły występy artystyczne uczniów. Zuzanna Biernat z klasy VI wykonała utwór na flecie, wprowadzając wszystkich w liryczny nastrój. Ola Sroczyńska z klasy II przypomniała utwór Jana Brzechwy  pt. „Kaczka Dziwaczka” a  Janek Sadłos także z klasy II zaprezentował recytację wiersza „Na wyspach Bergamutach”  tego samego autora.

            Następnie laureaci otrzymali z rąk Pani dyrektor Beaty Świtalskiej oraz Pani Aliny Pacholskiej zasłużone nagrody i dyplomy. Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły. 

            E.R.

          • W przeddzień 99. rocznicy odzyskania wolności!

          •  

            10 listopada 2017 roku Panie: Grażyna Jaśniowska i Hanna Miler-Slawiczek zaprosiły uczniów naszej szkoły na niezwykłą lekcję historii, podczas której występujący uczniowie przybliżyli kolegom historię Polski.

             Uczniowie klasy III zaprezentowali program artystyczny przybliżając  młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie, poza prezentacją multimedialną– uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali  pieśni żołnierskie.  Wykazali się dużą znajomością faktów historycznych – poprawnie odpowiadając na pytania quizu historycznego. Interesującym zadaniem dla uczniów było złożenie mapy Polski z 1918 roku w formie puzzli. Dla upamiętnienia tego wydarzenia poszczególne klasy otrzymały dodatkowe zadania do wykonania podczas zajęć w poszczególnych klasach. Młodzież przypomniała okoliczności utraty niepodległości, trudne chwile dla narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. Barwy narodowe, godło, hymn oraz kokardy w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Uczniowie klas V-VII zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne

            Poprzez obchody święta 11 listopada wyraziliśmy nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów z Legionów Józefa Piłsudskiego. Złożyliśmy hołd w postaci pamięci o czasie minionym.

            E.R., G.J., H.MS

          • „Zamiast kwiatka niosę pomoc”

          •  

               Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 włączyła się w realizację projektu Polskiej Akcji Humanitarnej „Zamiast kwiatka niosę pomoc”. Uczniowie rozmawiali nt sytuacji ich kolegów zamieszkujących tereny Syrii, która objęta jest wojną. Młodsze dzieci wykonały kolorowanki związane z zagrożeniami, jakie niesie bombardowanie, atak, przemoc i wojna dla najmłodszych. Ta trudna tematyka niosła za sobą wiele refleksji. O akcji zostali poinformowani również rodzice. Uczniowie z samorządu szkolnego przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i kwotę 85 zł przelano na konto PAH z dopiskiem: SYRIA.

            E.R.; K..K

          • Dbamy o zdrowie swoje i bliskich

          •  

             

            W ramach realizacji programów  „Szkoła Promująca Zdrowie” i  „Szkoła w profilaktyce onkologicznej” dzieci z klasy 0 pod opieką wychowawcy przeprowadziły zajęcia otwarte dla rodziców, pracowników szkoły, uczniów pod nazwą „ Torciki inaczej-czyli coś zdrowego z owoców i warzyw”. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na to, iż ciasta i słodycze można zamienić w swojej diecie na owoce i warzywa.

            Gościem szczególnym na spotkaniu była dr Agnieszka Pakulska specjalista medycyny rodzinnej, która zwróciła zebranym uwagę na nadwagę  i otyłość  u dzieci oraz uwrażliwiła zebranych, aby czytać etykiety i skład kupowanych produktów. Pojawia się coraz częściej zjawisko występowania w produktach nie tylko słodyczach i napojach substancji zwanej syropem glukozowym, który jest kaloryczny i przyczynia się do budowania tkanki tłuszczowej.

            Torciki były pyszne, a zajęcia połączyły przyjemność i zabawę z nauką.

            E.R., K.K.

          • Nasi uczniowie uczcili pamięć poległych żołnierzy

          •  

               31 października w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych nasi uczniowie  oddali  hołd poległym żołnierzom na terenie cmentarza rzymsko-katolickiego parafii ZNMP
            w Inowrocławiu. Uczniowie odwiedzili cztery miejsca pamięci: kwaterę ofiar wojen w latach 1914- 1920, 1939-1945, francuską kwaterę wojenną  (1914-1918), rosyjską kwaterę wojenną (1914-1918) oraz kwaterę ofiar agresji niemieckiej w 1939 roku. Dzień Zmarłych to czas skłaniający do zadumy i przemyśleń o przemijającej historii. Zapalenie zniczy na grobach walczących o naszą ojczyznę jest prostą, ale potrzebną formą wprowadzania młodego pokolenia w sferę tradycji i wartości narodowych.

            E.R.; H.MS

          • Sukces w zawodach pływackich – „wypłynęliśmy” na II miejsce!!!

          •  

             

             

            27 października b.r. na krytej pływalni „Delfin” odbyły się Mistrzostwa Inowrocławia Szkół w Pływaniu. Uczniowie rywalizowali w stylu klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym  na dystansie 25 m (klasy I-III ) oraz 50 m ( IV-VII). Każdy zawodnik miał prawo wziąć udział w dwóch konkurencjach indywidualnych.

            Zdobyliśmy indywidualnie 10 medali  oraz uplasowaliśmy się na II miejscu w rywalizacji drużynowej szkół.

            Miejsca na podium zdobyli: Olga Pakulska - II miejsce 25 m stylem dowolnym, II miejsce 25 m stylem klasycznym, Dawid Nowak - II miejsce 25 m stylem grzbietowym, II miejsce 25 m stylem klasycznym, Katarzyna Walczak – I miejsce 50 m stylem dowolnym, II miejsce 50 m stylem klasycznym, Michał Kowalski – II miejsce 50 m stylem dowolnym, III miejsce 50 m stylem grzbietowym, Dominik Miś – I miejsce 50 m stylem dowolnym, I miejsce 50 m stylem grzbietowym.

            Szkołę reprezentowali również: Antoni Bilenda (kl. II), Julia Maćkowiak (kl. III), Piotr Rękas (kl. III), Krzysztof Bilenda (kl. IV), Milena Jędrzejczak (kl. IV), Kacper Pawłowski (kl. IV) oraz Oliwier Klejnowski (kl. VII).

            Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów pływackich!

            E.R.;A.W.S.

          • Obchody Święta Biblioteki Szkolnej

          •    

               W piątek 27 października po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy święto biblioteki szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się pasowaniem na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W bibliotece przygotowana została wystawa nagrodzonych zakładek do książek i plakatów promujących czytanie, wykonanych w ramach konkursów przez uczniów wszystkich klas.  Odbyła się  lekcja biblioteczna o  historii pisma i książki. „Wystawa starych książek z duszą” przyciągała uwagę wielu uczniów gdyż można tu było znaleźć książki wydane nawet sto lat temu. Każda klasa zaczęła tworzyć „Łańcuch czytelniczy”. Karykatury znanych pisarzy  znalazły się przed wejściem do biblioteki aby uczniowie mogli wziąć udział w zabawie pod nazwą „Znani pisarze w karykaturze czyli zabawa w odgadnij kto to….”. Uczniowie klas IV – VII stworzyli „książkową listę przebojów”, a najmłodsi uczniowie słuchali przepięknych bajek, które dla nich czytali starsi koledzy.

            E.R.

          • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

          •   27 października uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Dzieci z wielką uwagą zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece a następnie  samodzielnie przeczytały prośby książki. W dalszej części spotkania uczniowie doskonale wykonali wszystkie zadania, wykazując się przy tym znajomością alfabetu. Po wypowiedzeniu słów przysięgi nastąpiło uroczyste pasowanie, którego dokonała Pani dyrektor Beata Świtalska. następnie dzieci z wielką uwagą wysłuchały bajki przeczytanej przez panią dyrektor. Na pamiątkę pasowania mali czytelnicy otrzymali dyplomy oraz książeczkę do klasowej biblioteczki. Pierwszoklasiści przeczytali przepiękny wiersz i w ten sposób podziekowali za przyjecie ich do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec dzieci osobiście wypożyczyły z biblioteki swoje pierwsze książki.

            E.R.

          • Warto czytać książki

          •  

             

             

            Pod takim hasłem 26 października 2017 r. przebiegał happening, zachęcający mieszkańców Szymborza do czytania książek. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu z udziałem uczniów i nauczycieli.

            Podczas przemarszu przez centrum dzielnicy, dzieci i młodzież z klas I – VII zaprezentowały wykonane przez siebie plakaty, zawierające hasła, wierszyki i rymowanki, zachęcające do czytania książek. Uczniowie byli bardzo przekonujący a taka forma reklamy czytania książek spotkała się z pozytywnym przyjęciem w środowisku.

            E.R.

          • Co wiemy o pieniądzach?

          •           

              W ramach współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Inowrocławiu  i oszczędzaniem pieniążków w SKO dnia 25.10.2017 r w zerówce i klasie 1 odbyło się zajęcie pt. „Co wiemy o pieniądzach?”. Przeprowadziła je przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu  pani Dorota Zawadzka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza pt. „Ciuchy dla muchy” następnie obejrzały prezentację banknotów i monet obowiązujących w Polsce z „czarodziejskiej sakiewki”.  Omawiali funkcje pieniądza i w jaki sposób są zabezpieczane . Dużo emocji wzbudziła wspólna waluta europejska, którą dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem. Na koniec uczniowie otrzymali  różne drobne upominki

            E.R.; R.W.