• Drzwi otwarte

• 27 marca 2017 roku w naszej przytulnej szkole gościły dzieci, które ukończyły 5, 6, 7 lat i ich rodzice. Spotkanie ze szkołą było ciekawym doświadczeniem dla przyszłych uczniów. Miało na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej placówki: osiągnięć, bazy dydaktycznej, a przede wszystkim propozycji dla uczniów klasy pierwszej i oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018. Dla gości przygotowano wiele atrakcji. Na holu i w salach zostały zorganizowane zabawy, materiały dydaktyczne, modele i prezentacje multimedialne. Przybyłych powitała królowa wielkiej Brytanii, która wykonała słodki poczęstunek oraz rebusy i układanki w języku angielskim. Następnie dzieci z rodzicami zwiedzili sale, w których nauczyciele wraz  z uczniami  zorganizowali różne interesujące zajęcia: Komputerowe kolorowanie, Zabawy z Syriuszem, Oko w oko z…Molem Książkowym, Układankowe kombinacje, Czary – mary z mikroskopem, Świat małego odkrywcy, Rusz głową, W świecie baśni. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania z dyrektorem szkoły, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu….

E.R.

• "Anioły Życzliwości" rozdane

• W piątek 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się rozdanie certyfikatów „Anioł Życzliwości SP 10” jako zwieńczenie obchodów Dnia Anioła i Miłego Słowa.

Już po raz szósty w SP 10 obchodzono Dzień Anioła i Miłego Słowa. Motywem przewodnim tegorocznego dnia było hasło:„Miłe słowo, uśmiech i ciepłe spojrzenie to życzliwości jest wyrażenie…..”.

Przez cały dzień w szkole królował uśmiech i dobre słowo. Każda klasa przygotowała skrzydełka zawierające miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają” a następnie umieściła je na postaci Anioła Miłych Słów, wyeksponowanego w holu szkoły. Cytaty o życzliwości ozdobiły drzwi sal lekcyjnych. W bibliotece szkolnej podziwiano wystawę aniołów. Wzajemnie obdarowywano się aniołami z dorysowanym uśmiechem lub napisanym miłym słowem, czy też życzeniami. Uczniowie wybrali Klasowych Aniołów Życzliwości na kolejny rok, którym przyznano tytuł Anioła Życzliwości SP 10.

Wyróżnieni w ten sposób uczniowie, otrzymali certyfikaty „Anioł Życzliwości SP 10”, które odebrali z rąk dyrektora szkoły Aliny Pacholskiej, podczas uroczystego apelu.

Dla społeczności szkolnej Dzień Anioła i Miłego Słowa to także okazja, aby zwrócić uwagę na tych, którzy na co dzień są uczynni a życzliwością zarażają innych.

E.R.