Z inicjatywy Komisji Europejskiej, we współpracy z MEN oraz Wydziałem Edukacji Europejskiej w KPRM, Pani Hanna Miler-Slawiczek uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Warunkiem udziału w wizycie studyjnej było przygotowanie projektu popularyzującego edukację europejską. Autorzy projektów zostali wyróżnieni nagrodą, którą był wyjazd do Brukseli. W gronie 30 nauczycieli z terenu całej Polski znalazła się Pani Hanna Miler-Slawiczek. W ramach wizyty studyjnej odbyły się spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej na temat przyszłości Europy, cyfryzacji i edukacji. W ramach licznych spotkań, prowadzone były rozmowy o unijnych programach dla młodzieży i działaniach dezinformacji. Spotkania były pełne niesamowitej energii i obfitowały w ciekawe inspiracje na rzecz edukacji europejskiej. W czasach, gdy Europa mierzy się z wieloma wyzwaniami, istotne jest, by nowe pokolenia potrafiły myśleć krytycznie, działać odpowiedzialnie i budować wspólną przyszłość w oparciu o dialog i wzajemny szacunek.
Aktualności
Wizyta studyjna w Brukseli
- 4
Matematyczne sukcesy naszych uczennic! 🔢 👏🏻
15 maja 2025 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu
odbył się miejski konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych pod hasłem „Liczby rządzą światem”. W zmaganiach wzięło udział 46 uczniów z 10 inowrocławskich szkół.
Z ogromną dumą informujemy, że II miejsce zdobyła Dominika Chmielewska, uczennica naszej szkoły.
Jej imponujący wynik to efekt bystrości umysłu, logicznego myślenia i prawdziwej pasji do matematyki.
To osiągnięcie jest dla nas wszystkich powodem do wielkiej radości i dumy.
Naszą szkołę z sukcesem reprezentowały również Zofia Bialik i Aleksandra Rolirad, które uplasowały się w górnej części stawki, pokazując wysoki poziom i świetne przygotowanie.
Ich zaangażowanie i determinacja zasługują na ogromne uznanie.
Dziewczynki rozwijają swoje matematyczne talenty pod czujnym i serdecznym okiem pani Wiktorii Sypniewskiej
, która z pasją wspiera je na każdym etapie nauki.
Dziękujemy za piękne emocje i wspaniałą reprezentację naszej szkoły!
Wasz sukces jest inspiracją dla nas wszystkich i pięknym dowodem na to, że wytrwałość, pasja i zaangażowanie prowadzą do wspaniałych rezultatów.
Z Inowrocławia do Lizbony - nasza kadra rozwija się z Erasmus+!
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym udział nauczycielek naszej szkoły, pani Katarzyny Glanc-Nawrockiej, pani Katarzyny Kurtysiak, pani Wiktorii Sypniewskiej oraz pani Ewy Woźniak w szkoleniu „5 Steps to Improve Teaching and Learning” realizowanym w ramach programu Erasmus+ w Lizbonie.
Mamy to!!! 🥳 Nowe boisko przy SP10 oficjalnie otwarte! 🏀 ⚽
Z radością informujemy, że przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
powstało nowoczesne i bezpieczne boisko, które już od dziś będzie służyć naszym uczniom oraz całej lokalnej społeczności.
To miejsce stworzone z myślą o dzieciach, dostosowane do ich potrzeb, zachęcające do aktywności fizycznej i wspólnego spędzania czasu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, w szczególności władzom miasta, wykonawcom oraz wszystkim wspierającym ideę tworzenia przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni przy naszej szkole.
Prezydent Miasta Inowrocławia, Arkadiusz Fajok, podczas oficjalnego odbioru boiska zaznaczył: „Inwestowanie w infrastrukturę sportową to inwestowanie w przyszłość naszych dzieci. To one są najważniejsze, a ich rozwój i bezpieczeństwo to mój priorytet.”
Jesteśmy dumni, że nasza Dziesiątka zyskała tak wspaniałe miejsce do nauki przez sport, rozwijania pasji i budowania relacji.
Jest sportowo, nowocześnie i bezpiecznie, czyli dokładnie tak, jak powinno być!
17
Kaspry 2025! 😎 Potrójny sukces naszych uczniów! 👏🏻
- Podczas dzisiejszej Gali Kaspry 2025, zorganizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie, zdobywając wyróżnienia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.
Z ogromną dumą informujemy, że Adam Łubianka zdobył tytuł laureata drugiego miejscaw XXI Kasprze Matematycznym. Jego opiekunem była pani Wiktoria Sypniewska.
Judyta Kaszak została finalistką V Kaspra Polonistycznego pod opieką pani Beaty Świtalskiej.Borys Osiński uzyskał dwa tytuły finalisty. Został wyróżniony w IV Kasprze Geograficznym, a także w VII Kasprze DACH-Reise. Jego opiekunkami były pani Anna Witecka-Słomionoraz pani Katarzyna Glanc-Nawrocka.
Wszystkie konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego oraz Starosty Inowrocławskiego pani Wiesławy Pawłowskiej.Gratulujemy Adamowi, Judycie i Borysowi!Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, które są pięknym świadectwem talentu, pracowitości i pasji.Dziękujemy także nauczycielom za ich zaangażowanie i wsparcie.
To wspólne sukcesy, które budują siłę naszej szkolnej społeczności.
3
Nasi ósmoklasiści rozpoczęli zmagania z egzaminem. Trzymamy za Was mocno kciuki i wierzymy, że dacie z siebie wszystko! ✌🏼 ❤️
Powodzenia dla naszej ósmej klasy!!!
Drodzy Ósmoklasiści, cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki. Wierzymy, że poradzicie sobie świetnie i pokażecie, na co Was stać.
Niech te egzaminy będą krokiem do realizacji Waszych marzeń.
Mobilność europejska nauczycieli w Lizbonie
- 2
Szkolenie „5 Steps to Improve Teaching and Learning” realizowane w ramach programu Erasmus+ pozostawiło za sobą ogrom inspiracji, nowe umiejętności i praktyczne narzędzia, które z powodzeniem wykorzystamy w codziennej pracy nauczyciela.
P. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska oraz p. Ewa Woźniak po raz kolejny wzięły aktywny udział w zajęciach, tym razem koncentrując się na rozwijaniu krytycznego myślenia , projektowaniu planów dydaktycznych opartych na metodzie PBL oraz poznaniu techniki udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej, znanej jako sandwich feedback .
Nie zabrakło także aktywności ruchowych. Podczas gier i ćwiczeń uczestniczki przekonały się, jak istotne w procesie uczenia się są integracja, dynamika i współdziałanie.
Na zakończenie dnia odbyła się ewaluacja całego tygodnia oraz uroczyste wręczenie certyfikatów, które potwierdziły zaangażowanie uczestniczek i ich gotowość do dalszego rozwoju.
Mobilność europejska nauczycieli w Lizbonie
Trzeci dzień szkolenia „5 Steps to Improve Teaching and Learning” w ramach programu Erasmus+ przyniósł nowe spojrzenie na kluczowe aspekty współczesnej edukacji.
Nasze nauczycielki, p. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska i p. Ewa Woźniak, zgłębiały dziś, jak skutecznie wspierać uczniów, wzmacniać ich motywację oraz rozwijać ich głos i sprawczość. W centrum uwagi znalazło się również krytyczne myślenie, informacja zwrotna i ocenianie kształtujące, które pomagają budować świadome i zaangażowane podejście do nauki.
Mobilność europejska nauczycieli w Lizbonie
Drugi dzień kursu „5 Steps to Improve Teaching and Learning”, realizowanego w ramach programu Erasmus+. To czas pełen wartościowych doświadczeń i inspirujących treści!
Podczas zajęć zgłębiały temat wysokiej jakości nauczania, uczyły się, jak angażować uczniów poprzez aktywne metody pracy oraz jak wspierać ich w samodzielnym i świadomym uczeniu się. Poznały też narzędzie Learning Journal, które pomaga rozwijać refleksyjność i odpowiedzialność za własny rozwój.
Mobilność europejska nauczycieli w Lizbonie
Pierwszy dzień zajęć poświęcony był wprowadzeniu do kursu oraz integracji uczestników z różnych krajów. Nauczycielki wzięły udział w takich blokach tematycznych jak: Welcome, Course Information, Participants’ Presentations & Expectations oraz All about Lisbon. Zajęcia odbywały się w atmosferze otwartości, ciekawości i współpracy, a możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z całej Europy była niezwykle inspirująca. Część poświęcona Lizbonie nie tylko przybliżyła kulturę i historię miasta, ale też stworzyła kontekst dla dalszych działań w ramach kursu.
🗺 Przestrzenne modele form terenu – prace uczniów klasy czwartej 🏞
W ramach zajęć przyrodniczych uczniowie klasy czwartej wykonali przestrzenne modele przedstawiające wzniesienia i doliny rzeczne. 🏔🌊 Zadanie miało na celu utrwalenie wiedzy o formach ukształtowania powierzchni Ziemi poprzez działanie praktyczne. ✋📚
Do wykonania prac uczniowie wykorzystali różnorodne materiały, m.in. plastelinę, krepę, masę solną, piasek i glinę. 🎨🧱 Wykazali się przy tym dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz starannością. 👏🧠
Gotowe modele można oglądać w sali nr 2. Serdecznie zapraszamy! 👀📍
Czwartoklasiści w świecie skał i minerałów… 🔍🪨
Podczas dzisiejszej lekcji przyrody czwartoklasiści zgłębiali temat skał i minerałów. Mieli wyjątkową okazję nie tylko obejrzeć różne okazy z bliska, ale także dotknąć ich i sprawdzić ich właściwości fizyczne.
Nie zabrakło też prawdziwych pasjonatów! 🤓Niektórzy uczniowie przynieśli własne zbiory i z entuzjazmem prezentowali je koleżankom i kolegom. Julia Milanowska opowiedziała o swojej kolekcji minerałów i podzieliła się wieloma ciekawostkami. 🤠
To była inspirująca lekcja przyrody – pełna nauki, pasji i odkryć! 💎📘
11
Zgoda buduje👍 Z inicjatywy prezydenta miasta Arkadiusza Fajoka w szkołach podstawowych na terenie Inowrocławia wystartował program pod nazwą "Zgoda buduje,,. Mediacje rówieśnicze i szkolne w inowrocławskich szkołach podstawowych". Celem projektu jest promowanie dialogu, zrozumienia i pokojowego rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym. W dniu dzisiejszym uczennice klasy piątej Aleksandra Rolirad, Dominika Chmielewska, Zofia Bialik brały udział w warsztatach promujących nowy program mediacji dla uczniów szkół podstawowych. Dyrektorzy oraz nauczyciele wysłuchali ekspertów i zapoznali się z ofertą szkoleń z tego zakresu.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA- MOJA OJCZYZNA”
W związku z majowymi świętami odbył się w naszej szkole konkurs patriotyczny pn.: „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat świąt majowych, kształtowanie postaw w duchu patriotyzmu oraz promowanie twórczości artystycznej. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Laureatami konkursu zostali:
Wiktor Barczak, kl.3, I miejsce;
Iwan Jeznach, kl.2, II miejsce;
Leon Oczki, oddział zerowy, III miejsce;
Anna Zdziarska, kl. 1B, wyróżnienie;
Amelia Skubikowska, kl.1B, wyróżnienie;
Aleksandra Bialik, kl.1A, wyróżnienie;
Maria Wesołowska, kl.1A, wyróżnienie;
Anastazja Kobylarz, oddział zerowy, wyróżnienie;
Maria Kurant, kl. 2, wyróżnienie;
Roksana Rzekanowska, kl. 3, wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Lizbona
Panie Katarzyna Glanc-Nawrocka, Katarzyna Kurtysiak, Wiktoria Sypniewska oraz Ewa Woźniak wezmą udział w kursie „5 Steps to Improve Teaching and Learning”. Przed nimi intensywny tydzień pełen nauki, wymiany doświadczeń i inspiracji, które z pewnością wzbogacą ich codzienną pracę z uczniami.
Lizbona to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast Europy, ale również wyjątkowa przestrzeń do refleksji, rozwoju i odkrywania nowych perspektyw w edukacji.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji poświęconej Lizbonie – miastu, które z pewnością zainspiruje nie tylko nasze panie, ale i Was!
Portugalia – kierunek naszej nauczycielskiej mobilności!
Już w najbliższą niedzielę cztery nauczycielki z naszej szkoły: p. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska oraz p. Ewa Woźniak rozpoczną wyjątkową edukacyjną przygodę w ramach programu Erasmus+. Ich celem będzie Portugalia, kraj słynący z malowniczych krajobrazów, bogatej historii i niezwykłej gościnności.
Podczas tygodniowego pobytu wezmą udział w kursie „5 Steps to Improve Teaching and Learning”, który pozwoli im zdobyć nowe doświadczenia i spojrzeć na nauczanie z jeszcze szerszej perspektywy.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której przybliżamy najciekawsze informacje o Portugalii.
Nasi uczniowie z sukcesami w konkursie o Morzu Bałtyckim! 🌊
29 kwietnia, podczas XXII Sejmiku Ekologicznego pod hasłem „Poznajemy nasze morze”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu 🏫, nasi uczniowie zachwycili swoimi plakatami ekologicznymi o Bałtyku i zdobyli całe podium w międzyszkolnym konkursie „Bałtyk w moich oczach”! 💙
🥇 Pierwsze miejsce zdobył Kacper Wudarek z klasy piątej, 🥈 drugie miejsce przypadło Mai Jeznach, również z klasy piątej, a 🥉 trzecie miejsce zajęła Martyna Pietrzycka z klasy czwartej.
Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się także Julia Milanowska i Lena Wolas z klasy czwartej oraz Hubert Kurant z klasy szóstej – ich prace również zasługują na wielkie brawa! 👏
Nagrody i dyplomy wręczyli uczniom wyjątkowi goście: Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, pani Aleksandra Sibora, oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, pan Jarosław Bosiacki. 🤝
Serdeczne gratulacje dla naszych młodych ekologów – pokazaliście nie tylko talent, ale też wielką wrażliwość na piękno Morza Bałtyckiego! 🌿🌊
Dziękujemy rodzicom oraz pani Annie Witeckiej-Słomion za wsparcie i zaangażowanie. 🤠
6
Certyfikat dla naszej szkoły
Nasza plcówka otrzymała certyfikat za realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego na temat ekologii i dbania o przyrodę. Program realizowała klasa 1a.
Dyplom dla klasy zerowej
- 1
Zeróweczka uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Świętujemy! Freblujemy!
Zabawa odgrywała w naszym projekcie kluczową rolę. Dzieci uczyły się przez eksplorację, eksperymentowanie i interakcje z rówieśnikami.
Archiwum Aktualności