Mikołajkowe upominki dla wszystkich uczniów szkoły przygotowała
Rada Osiedla Szymborze
Serdecznie dziękujemy :)
Mikołajkowe upominki dla wszystkich uczniów szkoły przygotowała
Rada Osiedla Szymborze
Serdecznie dziękujemy :)
Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje nastrój przepełniony rodzinnym ciepłem i radością. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku zapragnęli uczcić to święto. Spotkania klasowe były przeplatane śpiewanymi wspólnie pastorałkami i kolędami. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej wiele miłości i radości. Punktem kulimacyjnym było łamanie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń z zachowaniem wyjątkowej ostrożności. Wszyscy zasiedliśmy do szkolnej wigilii.
Dnia 13.12.21r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Szkolnego Konkursu Plastyczno-Informatycznego „Jan Kasprowicz-życie i twórczość”.
Dzieci z klas młodszych nagrodzone zostały za prace plastyczne inspirowane życiem lub utworami wieszcza, natomiast uczniowie z klas starszych za przygotowanie prezentacji multimedialnych o naszym patronie szkoły.
Grupa wiekowa: uczniowie klas 1-3
Laureatami konkursu zostali:
Maja Jeznach (kl.2) – I miejsce
Maria Łysiak (kl.1) – II miejsce
Patrycja Szwed (kl.2) – III miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
Natalia Kuta (kl.3)
Kacper Wudarek (kl.2)
Grupa wiekowa: uczniowie klas 4-8
Laureatami konkursu zostali:
Igor Kaźmierski (kl.4) – I miejsce
Michalina Gładysz (kl. 5) – II miejsce
Aleksandra Jańczak (kl.8) – III miejsce
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych dokonań.
W sobotę i niedzielę - 4 i 5 grudnia - kilkoro uczniów z rodzicami z naszej szkoły wraz z p. Piotrem Sobczakiem pojechało do Opery Nova w Bydgoszczy na balet Piotra Czajkowskiego pt. "Dziadek do orzechów"
Nasza szkoła otrzymała w darze 30 egzemplarzy książek od Rotary Club w Inowrocławiu. W zestawie znalazły się albumy, książki do poczytania oraz szkolne lektury. Za dar Rotary Club, który od lat wspiera lokalną społeczność naszego miasta, z całego serca DZIĘKUJEMY! Otrzymane książki wzbogacą księgozbiór szkolnej biblioteki. Na zdjęciach moment przekazania książek w siedzibie Rotary Club oraz w szkole w obecności p. Dyrektor.
Świąteczny piernik o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie.
Dziś uczniowie klas 0-3 kultywowali tradycję dekorowania tych pysznych ciastek.
10 grudnia w naszej szkole, jak co roku, odbyły się obchody urodzin patrona szkoły - Jana Kasprowicza. Rozpoczęły się one złożeniem kwiatów pod pomnikiem poety, następnie uczniowie klasy 5 i 6 zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym przybliżyli sylwetkę piewcy Kujaw i miłośnika Tatr oraz zaprezentowali jego wiersze. Uroczystość ta odbyła się w pięknej scenerii prac nagrodzonych uczniów w konkursach: " Mój świat i... Jana Kasprowicza" oraz " " Jan Kasprowicz - życie i twórczość". Kolejnym etapem uroczystości było odsłonięcie obrazu przedstawiającego poetę, który namalowała i podarowała naszej szkole Pani Agnieszka Antczak.
Protokół
z posiedzenia komisji w sprawie rozstrzygnięcia Konkursu poetyckiego „Kujawy. Mój świat i …Jana Kasprowicza”, ogłoszonego z okazji 161 rocznicy urodzin wieszcza przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
10 grudnia 2021 roku komisja w składzie:
zanalizowała wiersze, oceniając je według ustalonych kryteriów: oryginalność, inwencja twórcza, walory artystyczne, związek danej pracy z celem i intencją konkursu, wkład pracy własnej i przyznała miejsca w konkursie w następujący sposób:
Kategoria literatura, grupa wiekowa: uczniowie klas VI – VII
Dominika Wojdacz, klasa VII, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu
10 grudnia 2021 roku komisja zanalizowała prace plastyczne inspirowane regionem Kujaw i twórczością Kasprowicza, oceniając je według ustalonych kryteriów: oryginalność, inwencja twórcza, walory artystyczne, związek danej pracy z celem i intencją konkursu, wkład pracy własnej i przyznała miejsca w konkursie w następujący sposób:
Kategoria plastyka, grupa wiekowa: uczniowie klas IV - VI
Kategoria plastyka, grupa wiekowa: uczniowie klas VII – VIII
Nagrody zostaną przekazane do sekretariatów szkół do 17 grudnia.
Wolontariusze naszej szkoły zebrali dary w ramach akcji Onko-Mikołaje. Zostaną one przekazane dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Serdecznie dziękujemy darczyńcom, dzieciom i rodzicom za wielkie serce i zaangażowanie ❤️❤️
Pasowanie na czytelnika klasa 1
Uczniowie klasy 1 zostali dziś uroczyście pasowani na czytelnika. Poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz wypożyczyli swoje pierwsze, ulubione książeczki. W nagrodę otrzymali 10 próśb książek oraz pozycję „Pierwsze abecadło”.
Brawa dla najmłodszych czytelników .
„ Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula".
25 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Wycieczka do Balczewa
Uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w zajęciach w zakładzie PLAST-MAR w Balczewie z zakresu recyklingu i segregacji śmieci. Dzieci obejrzały zakład i proces przetwarzania plastiku. Wykonały pamiątkowe zdjęcia i otrzymały upominki.
Dziś jest Dzień Kredki
Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy.
Uczennica klasy trzeciej, Lena Polewska, została laureatką i uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim "Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie". Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania we współpracy z Fundacją "Trzeźwy umysł". Serdecznie gratulujemy!
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. Dziś uczniowe klasy V, I oraz oddzialu zerowego przybliżyli historię tego święta.
Październik od wielu lat w naszym kraju jest szczególnie poświęcony Szkolnym Bibliotekom. Z tej okazji p. Piotr Sobczak - szkolny bibliotekarz - nagrodził dwie uczennice z klasy IV za najwięcej przeczytanych książek. Maja Zdziarska dostała bezpłatną wejściówkę do kina na dowolny film oraz - razem z Kariną Latańską - książkę "Ojcowie niepodległości", która z pewnością już wkrótce przyda się im na lekcjach historii.
Jak co roku w naszej szkole z okazji Miesiąca Szkolnych Bibliotek odbyła się ogólnopolska akcja "Czytania na Przerwie", prowadzona przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim. Co prawda uczniowie czytali w czasie lekcji, ale ... czytali. :)
Powered by aSc EduPage