Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek,
a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek.
"Taniec kurcząt w skorupkach" w wykonaniu zeróweczki.
Piosenka ludowa "Wieziemy tu kogucika".
Smacznej szynki i jajeczka w ten świąteczny ranek,
a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek.
"Taniec kurcząt w skorupkach" w wykonaniu zeróweczki.
Piosenka ludowa "Wieziemy tu kogucika".
Dnia 19 marca 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny "Pisanka wielkanocna".
Uczestnikami byli uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwajanie zdolności plastycznych dzieci, oraz inspirowanie dzieci do aktywności twórczej.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Macie Rolirad
II miejsce Aleksandra Rolirad
III miejsce Zofia Pawłowska
Wyróżnienia:
Wojciec Trzebiatowski
Magdalena Kasperkowiak
Zofia Bialik
Hanna Cichocaka
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone dzieciom przez panią dyrektor, jak tylko wrócimy do naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem.
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły oraz Uczniom i ich Rodzicom.
Życzymy radości w dniu Zmartwychwstania Pańskiego, zdrowia, spokoju i pogody ducha.
Niech te Święta miną wszystkim w rodzinnej, miłej atmosferze. Wesołego Alleluja!!!
Życzenia składa
Samorząd Uczniowski
Rozwijanie pasji i talentów – ważna rzecz od zawsze!
Franciszek Koniarz Doświadczenie 1 „Pasta do zębów dla słonia”
Franciszek Koniarz Doświadczenie 2 „Lampa lawowa”
Helena Stajkowska
Model płuc (symulacja wdechu i wydechu)
Utalentowana klasa 5.
Aleksandra Sroczyńska pisze wiersze i pięknie recytuje.
Olga Pakulska jej pasją jest jazda konna.
Wiktoria Leszczyńska ma też talent muzyczny - gra na ukulele i śpiewa piosenki.
Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały
swoje pasje i talenty.
Zofia Bialik pięknie wyrecytowała wiersz pt.” Wiosna”.
Alicja Posadzy zaprezentowała gimnastykę z hula-hop.
Patryk Będzitko pochwalił się znajomością języka niemieckiego.
Aleksandra Rolirad pokazała nam swoje piękne rysunki.
Bartosz Trzebiatowski w stroju kucharza uczył nas, jak upiec pyszne ciasto czekoladowe.
Edyta Kapela wyrecytowała swoją ulubioną książeczkę pt. „Króliczek”.
Patrycja Szwed i Kacper Wudarek pokazali ekologiczną modę wiosenną.
Jakub Jóźwiak pochwalił się pływaniem na basenie.
Odkrycie swojego talentu jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu …. .
Klasa trzecia podczas Festiwalu Nauki i Talentów zaprezentowała swoje pasje sportowe, informatyczne i artystyczne:
Maja Łysiak- pasja- karate;
Franciszek Janeczek – pasja- karate;
Jakub Wolas – pasja- śpiewanie;
Jakub Latański - pasja - budowanie z lego;
Magdalena Kasperkowiak- pasja malarstwo;
Karina Latańska - pasja -gra na dzwonkach;
Igor Kaźmierski - pasja - tworzenie animacji komputerowych;
Kacper Krężelewski - pasja -koszykówka;
Krzysztof Lewandowski - Bednarek - pasja - rysowanie postaci z gier;
Tadeusz Holz- pasja - tenis ziemny;
Wojciech Trzebiatowski - pasja- gra na trąbce;
Natalia Paszek - pasja - gra na dzwonkach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
25 marca nasza szkoła znalazła się w centrum światowej poezji. Zaproszenie na spotkanie poetyckie: W lirycznym nastroju z okazji Światowego Dnia Poezji przyjęły poetki: Padmay Iyengar-Paddy z Hyderabad, Benaluru
i Hema Ravi z Ćennaj w Indiach, Eden Soriano Trinidad z Filipin, Joanna Kalinowska z Taranto we Włoszech, Agnieszka Herman z Milanówka, Agnieszka Jarzębowska z Sieradza, a przede wszystkim Alicja Kuberska z Inowrocławia.
Pani Alicja Kuberska od lat jest jurorem konkursu poetyckiego, organizowanego przez SP 10 z okazji urodzin patrona szkoły, Jana Kasprowicza.
Uczestnicy spotkania, siódmo- i ósmoklasiści poznali kulturę, ciekawostki na temat Indii, Filipin oraz Włoch. Poetki wystąpiły w strojach narodowych. Swoją twórczość zaprezentowały uroczyście w języku narodowym i w języku angielskim. Uczniowie przekonali się, że wiersze są nośnikiem prawdziwych uczuć oraz wrażliwości człowieka, a język angielski, którego się uczą od lat jest językiem międzynarodowym.
Wieszczki wydały tomiki poezji, wielojęzyczną antologię, która biła rekordy popularności. Są laureatkami wielu międzynarodowych konkursów.
O szczególnym znaczeniu poezji w podtrzymywaniu więzi z pierwszą ojczyzną, a także o integracyjnych mocach języka ojczystego mówiła malarka, poetka, tłumaczka, Joanna Kalinowska, która w mieście Dwu Mórz, Taranto, założyła stowarzyszenie „Amici Italia-Polonia”, by zbudować most łączący kultury obu krajów. Poetka tworzy wiersze w języku polskim i włoskim.
Na pamiątkę wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, przygotowane przez panią Eden Soriano Trinidad. Uczniowie, Patryk Flanc
i Szymon Krokos podziękowali poetkom za przyjęcie zaproszenia oraz złożyli życzenia magicznych słów, wrażeń, które zapadają w pamięci i przełożą je na wiersz.
Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca. Zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję". Tak się też w naszej szkole stało. Uczniowie, dzieląc się wrażeniami po spotkaniu, mówili, że było oryginalnie i emocjonalnie, na pewno je zapamiętają. Mieli okazję przekonać się, na ile potrafią zrozumieć poezję w języku angielskim.
Lena Kubczak, Tosia Fedde, klasa 2. Dziewczynki zaprezentowały taniec nowoczesny. Z wielkim zapałem rozwijają swoje pasje taneczne. Życzymy wielu sukcesów!
Maja Zajączkowska, Natalka Kuta, klasa 2. Taniec sprawia dziewczynkom wielką radość. To cudowne emocje... Życzymy dziewczynkom wielu sukcesów tanecznych!
Lena Polewska, klasa 2. Prawdziwa pasja, to coś unikatowego. Taniec, muzyka i sport, to prawdziwe zamiłowania Lenki, a piłka ręczna to również świetna zabawa. Gratulujemy talentów!
Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody w dniu 22 marca o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu online pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”
Podczas spektaklu młodzi ekolodzy zastanawiali się co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu. Jak powstrzymać „betonozę”? Czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę.
Czy wiesz, że …
W 2021r Światowy Dzień Wód obchodzony jest pod hasłem ,,Docenianie wody". Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach w których dotychczas jej było pod dostatkiem. Obecnie w ponad 2 mld. ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100mln mieszkańców Europy.
Organizatorem wydarzenia były Wody Polskie RZGW w Gdańsku.
Dnia 19.03.2021r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu dokonano uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego "Wiosna". Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dowolną technika pracy plastycznej na temat "Wiosna". Jury konkursowe, w składzie: Pani Jagoda Szubarga i Pani Agnieszka Ziętara, wyróżniło najpiękniejsze dzieła uwzględniając dwie kategorie: kl. 0-III i kl. IV-VIII. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Dyrektor Szkoły, Pani Beaty Świtalskiej, która była pod wrażeniem artystycznego kunsztu zwycięzców.
Lista wyróżnionych:
Laureaci konkursu ( kl. 0-III):
I miejsce - Julia Milanowska, kl "0"
II miejsce - Magdalena Kasperkowiak, kl.III
III miejsce ex aequo - Konrad Kłos, kl. II i Kacper Wudarek, kl.I
Laureaci konkursu (kl. IV-VIII):
I miejsce - Julia Kilich, kl.VII
II miejsce - Kacper Pawłowski, kl.VII
III miejsce - Michalina Gładysz, kl. IV
Dziękujemy serdecznie wszystkim utalentowanym uczniom, którzy uczestniczyli w zmaganiach konkursowych. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.
W galerii zdjęć prezentujemy nagrodzone prace oraz wszystkie pozostałe, które pięknie obrazują tematykę wiosenną.
Festiwal Nauki i Talentów to inicjatywa, która pozwala zaprezentować uczniom z naszej szkoły ich zainteresowania i uzdolnienia. To możliwość pokazania swoich talentów na forum, zarażenia innych swoją pasją oraz pokonywanie nieśmiałości. Stąd też w dniach 23.03-30.03.2021r. uczniowie oddzialu "0" i klas I-VIII pokażą co im w duszy gra. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie rozwijają się w wielu dziedzinach. Festiwal otworzą Zerówkowicze. Zapraszamy i życzymy miłego odbioru.
Dzieci z oddziału przedszkolnego powitały wiosnę w szkole kolorowymi bratkami. Bardzo pracowicie przystąpiły do prac ogrodowych,nagrodą jest piękny wiosenny widok z okna naszej sali:)
Na niebie jaśnieje słońce,dni płyną, płyną miesiące...Z lodu uwalnia się rzekai ze snu budzą się drzewa,ptaki wracają z daleka,będą wić gniazda i śpiewać.Sady zabielą się kwieciem...To wiosna! Wiosna na świecie!
W bieżącym roku szkolnym tytułem laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego może poszczycić się Aleksandra Slawiczek, uczennica klasy VII,
a Szymon Krokos, uczeń klasy VIII zdobył tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z matematyki.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Aleksandra Slawiczek jest jedyną uczennicą w naszym mieście, która zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego, natomiast Szymon Krokos za wcześniejsze wybitne osiągnięcia edukacyjne został tegorocznym stypendystą projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu. Opiekunami dydaktycznymi uczniów są p. Renata Wiktorowicz i p. Beata Świtalska.
Podziękowania należą się również rodzicom, którzy wspierali naszych uczniów
w dążeniu do osiągnięcia tak niebywałego sukcesu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Powered by aSc EduPage