Uwaga Rodzice i Uczniowie!
"Pomagamy, myślimy, jesteśmy razem."
Dla uczniów naszej szkoły wolontariat zajmuje bardzo wysokie miejsce. Dowodem na świadome angażowanie się w działalność wolontariatu jest prezentacja uczennicy klasy VIII Weroniki Świerczyńskiej.
https://drive.google.com/file/d/1axW7UVTbqPfCheGHvy0yXMLta7VOgfJr/view?usp=sharing
Życzenia na Dzień Dziecka
W Dzień Dziecka świętuje
człowiek duży i mały,
dlatego życzenia serdeczne
Wam dzisiaj składamy.
Bądźcie uśmiechnięci,
cieszcie się każdą chwilą,
Nie bójcie się wierzyć i marzyć,
że wszystko może się zdarzyć.
Odważnie wytyczajcie swoje cele,
by osiągnąć w życiu wiele.
Aby na twarzach uśmiech królował,
za chmury smutku nigdy się nie chował.
Niech te życzenia choć z daleka,
płyną do Was niczym rzeka.
Dzisiaj bardzo skromnie ułożone
dla naszych uczniów są przeznaczone.
Wasi nauczyciele
Miły Dzień Mamy...
"Miły Dzień Mamy" tymi słowami uczniowie klasy 2 świętowali zbliżający się Dzień Matki. Dzieci uhonorowały certyfikatami najlepszej mamy, upominkami, laurkami swoje mateńki. Wszyscy wspólnie obejrzeli filmiki.
To był naprawdę miły dzień.
Brawo Wojtku!!!
Uczeń klasy 2 Wojciech Trzebiatowski zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym Obrona Cywilna wokół nas edycja 2020 pod hasłem „112 Ratuję, Pomagam, Nie blokuję”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.
Gratulujemy!
W SP 10 wolontariat bez tajemnic….
Wolontariat to ważna sprawa, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.
Chociaż nie jesteśmy razem, to nadal myślimy o innych.
Uczniowie klasy ósmej Marcin Rzetelny, Robert Janczak i Jakub Kędzierski przygotowali prezentację na temat działalności wolontariackiej. Ciekawa i pożyteczna inicjatywa. Brawo!!!https://drive.google.com/open?id=18ok9b0_aJmFjmmvZoM4cJldvrrgrI7EK
Projekt "Mała szkoła dużych możliwości"
W taki sposób projekt "Mała szkoła dużych możliwości" promowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 10 przed epidemią koronawirusa.
Uwaga Rodzice i Uczniowie!
Zgodnie z decyzją MEN nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych przedłużone zostało do 26 czerwca br.
Egzamin ósmoklasisty 16-18 czerwca 2020 roku. Dla uczniów klas 1-7 są to dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowaczych.
"Czytam z klasą lekturki spod chmurki" czyli ogólnopolski projekt w klasie drugiej
Klasa druga w tym roku szkolnym realizowała ogólnopolski projekt – innowację pedagogiczną pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Jej autorem jest Honorata Sarnecka. Dzieci zrealizowały zadania w trzech modułach, czytając kolejne lektury: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „O psie, który jeździł koleją”, „Detektyw Pozytywka”.
Za swoją pracę uczniowie otrzymali dyplom.
Gratulacje!
2
ZAPROSZENIE!
ŚWIETLICA – BIBLIOTEKA – PEDAGOG
DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!
- album cz.1 i 2 w zakładce biblioteka zapraszamy do obejrzenia
WITAMY!
Od 25 marca realizujemy zdalne nauczanie, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny pakiet materiałów, zawierający propozycje, jak wykorzystać ten czas spędzany w domu w pożyteczny, ale i przyjemny sposób. Link „O szkole” (pod mapą strony) zawiera zakładki do biblioteki, świetlicy i pedagoga. Znajdziecie tam propozycje wirtualnych bibliotek, zabaw i zadań w postaci gier, prac plastyczno – technicznych i innych działań przygotowanych przez nauczycieli.
Jednocześnie przypominamy, że nie są to zadania obowiązkowe. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie w swoim wolnym czasie jednak zależy to wyłącznie od Was.
DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!
Biblioteka szkolna i świetlica rozpoczynają akcję „Dziesiątka przechytrzy koronawirusa”, której celem jest ukazanie jak spędzamy obecny czas, kiedy dla dobra własnego i innych zostajemy w domu, gdzie się uczymy, bawimy, przeżywamy różne sytuacje i nastroje. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce "Biblioteka"
Szanowni Państwo!
W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
Szkoła Podstawowa nr10 realizuje nauczanie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość od dnia 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.
Zaleca się pozostawanie uczniów w domach pod opieką rodziców (prawnych opiekunów).
Koronawirus!
KOMUNIKAT PPIS w Inowrocławiu z dnia 02.03.2020r
w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem SARS CoV-2:
Komunikat_PPIS_w_Inowroclawiu.pdf
Przydatne informacje:
https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie
XVIII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego
- 2
Tegoroczny XVIII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego, odbył się w sobotę 29 lutego 2020 r.. Celem rajdu było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 101 rocznicę oraz zapoznanie uczestników marszu ze znaczeniem walk powstańczych dla przywrócenia ziemi kujawskiej narodowi polskiemu. Marsz z pochodniami w otoczeniu pięknej przyrody odbył się na trasie Słońsko-Gąski. W trakcie przemarszu została przeprowadzona gra terenowa nawiązująca do Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy rajdu gościli w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gąskach, gdzie częstowano ich ciepłą herbatą oraz grochówką. Na terenie szkoły odbyło się również podsumowanie konkursów. Uczeń naszej szkoły Jan Wudarek z klasy VI został laureatem 4 miejsca w konkursie plastycznym „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 r. w naszej pamięci”. Janek otrzymał nagrodę rzeczową, a cała nasza drużyna pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w rajdzie.
Sukces uczniów trzeciej klasy
29.02.2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Regionalny "Inowrocław i okolice", w którym uczniowie z naszej szkoły: Michalina Gładysz i Aleksander Modrzejewski z klasy trzeciej zajęli 2 miejsce. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły!
Drzwi otwarte, czyli „Spotkania w SP10 u Jana ” za nami
- 3
Dobiegły końca spotkania z dziećmi i rodzicami w ramach drzwi otwartych w Szkole Podstawowej nr 10, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z ofertą szkoły, spotkać z uczniami i nauczycielami „Dziesiątki” a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach i pokazach. Bardzo ciepło przyjęte zostały występy uczniów klasy drugiej, którzy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Spotkania przebiegały pod znakiem zdrowego odżywiania, sportu i nauki. Naukowa atmosfera towarzyszyła wszystkim. Działo się to za sprawą licznych atrakcji, wśród których na czoło wysuwały się pokazy doświadczeń i eksperymentów. Przyszli pierwszoklasiści mogli osobiście wziąć w nich udział. Była „Zoologia na żywo”, gdzie goście przyglądali się małym, dużym, szarym i kolorowym zwierzątkom. Dzieci podziwiały takie okazy jak: ptasznik olbrzymi, karaczan madagaskarski, węże zbożowe i wiele innych, od których nie mogły oderwać wzroku. Duże zainteresowanie wzbudzało miejsce, gdzie czekało coś „wybuchowego”, „kolorowy wir”, „wulkan” oraz pokazy z optyki. Niektórzy pierwszy raz prowadzili obserwacje przy pomocy mikroskopu. Zwieńczeniem tych atrakcji stały się „SLIM glutki”, cieszące się wielkim powodzeniem u małych badaczy. Nie mogło zabraknąć zabaw z tabletami, robotami czy kodowaniem. „Wesołe tory przeszkód” czekały na przyszłych sportowców a kto chciał odpocząć szukał kącika z bajkami, by tam znaleźć to co lubi. „Specjały regionalne z różnych stron Polski” czekały na smakoszy.
Tegoroczne „Spotkania u Jana” pozwoliły rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę oraz jej otoczenie, aby przekonać się, że „Dziesiątka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, w której każdy ma szansę na rozwój i sukces.
Koza Szymborska harcowała w szkole..
- 14
Jak nakazuje tradycja w ostatni dzień karnawału na ulicach Szymborza pojawia się Koza. Jej harce związane są z kujawskim obrzędem zapustnym. Tradycja Kozy liczy około 180 lat i od zawsze w orszaku byli tylko mężczyźni przebrani w barwne stroje. W Kozie Szymborskiej "biegają" absolwenci naszej szkoły, którzy od najmłodszych lat fascynowali się tym obrzędem i czekali na moment kiedy sami będą „koziarkami”. Nic więc dziwnego, że uczestnicy Kozy Szymborskiej chętnie odwiedzają szkołę, w której tak niedawno się uczyli. Nie inaczej było i tym razem. Zgodnie z tradycją uczniowie od rana z niecierpliwością wyczekiwali na rozśpiewanych, kolorowych, brawurowych gości. Wreszcie Koza wpadła z impetem na boisko „bodła”, „kopała” i „tańcowała z kozim wdziękiem”, wzbudzając wiele radości wśród widzów. Nawet najmłodsze dzieci pokonały strach i nadstawiały policzki Kominiarzowi domagając się „muśnięcia” sadzą na szczęście. Starsi uciekali, słysząc strzelanie batów, inni tańcowali z Parą Młodą, podziwiali wigor Dziada i Baby. Ogólny szacunek i respekt wzbudzał Miś, Żydek, Cygan i Garbus. Na koniec wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia. Koza zaśpiewała radosne „Sto lat” i harcując jeszcze tu i ówdzie po boisku, oddaliła się w rytmie skocznej muzyki Grajka. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w SP nr 10
- 28
21 lutego społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tego dnia w szkole wiele się działo. Przygotowania trwały od kilku dni, a efektem była wspólna dobra zabawa młodszych, i starszych uczniów szkoły. Zmagania językowe w bibliotece szkolnej, uświetniła swoją obecnością pani Elżbieta Piniewska przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, która zwróciła uwagę uczniów jak ważna jest dbałość o poprawność polszczyzny, oraz promowanie czytelnictwa literatury polskiej. Przez cały dzień można było utrwalać gramatykę, ortografię, zmagać się z łamańcami językowymi za sprawą różnych kolorowych plakatów i plansz, które pojawiły się na drzwiach sal lekcyjnych, korytarzach i w każdym zakątku szkoły. Były także ilustracje i rebusy związane z przysłowiami. Nie sposób było pominąć najczęściej pojawiających się błędów językowych. Taka lekcja poprawności językowej na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Drzwi otwarte, czyli „Spotkania w SP10 u Jana ”
Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na kolejne popołudnie pełne atrakcji w ramach drzwi otwartych „Spotkania u Jana” w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu, ul. Przybyszewskiego 119 (dzielnica Szymborze)
27.02.2020 o godz.17.00
Proponujemy m.in.:
- Zoologia na żywo,
- Coś wybuchowego,
- Kolorowy wir,
- Pokazy z optyki,
- Zabawy rekreacyjno- sportowe oraz wiele innych atrakcji.
13Tegoroczne „Spotkania u Jana” pozwolą rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę oraz jej otoczenie, aby przekonać się, że „Dziesiątka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, w której każdy ma szansę na rozwój i sukces.
Anioły życzliwości SP10 rozdane!
Już po raz dziewiąty Anioły Życzliwości zagościły w SP10. 19 lutego społeczność szkoły przeżywała IX Dzień Anioła i Miłego Słowa pod hasłem: „Gdy Anioła w sobie mam, życzliwość, uśmiech i miłe słowo wszystkim dam!”
16Jest to jeden z przyjemniejszych dni w roku jak mawiają sami uczniowie, którzy przygotowują się do niego kilka dni wcześniej. W szkole utworzyła się aleja miłych słów za sprawą aniołków zawierających miłe słowa a następnie umieszczonych na postaci Anioła Miłych Słów wyeksponowanego w holu szkoły. Ponadto każda klasa przygotowała wizytówki z cytatami o życzliwości na drzwiach sal lekcyjnych, tworząc tzw. Niebiańską Aleję Życzliwości. „Ważne ogłoszenia” z miłymi słowami lub życzeniami znalazły się także na drzwiach sal lekcyjnych. Uczniowie wybrali Klasowych Aniołów Życzliwości na kolejny rok, którym przyznano tytuł „Anioła Życzliwości SP 10”. Zwieńczeniem obchodów Dnia Anioła i Miłego Słowa było wręczenie Klasowym Aniołom Życzliwości certyfikatów „Anioła Życzliwości SP 10”, którego dokonała Pani dyrektor Beata Świtalska podczas uroczystego apelu. W tym roku certyfikaty i symboliczne aniołki trafiły do: Zofii Bialik z oddziału zerowego, Wiktorii Tabaczyńskiej z klasy 1, Magdaleny Kasperkowiak z klasy 2, Julii Fedde z klasy 3, Karoliny Świerczyńskiej z klasy4, Heleny Stajkowskiej z klasy 5, Martyny Krzykanowskiej z klasy 6, Huberta Pakulskiego z klasy 7, Jakuba Kędzierskiego z klasy 8.
Okazywanie szacunku, serdeczność, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym to nasze postanowienie na następny rok - stwierdzili uczniowie po wspólnym zaśpiewaniu piosenki "Przyjaciela mam i już”.
- Aby ten dzień zapoczątkował dni miłego słowa i życzliwości trwające do końca roku szkolnego a nawet dłużej - życzyła wszystkim obecnym pani dyrektor Beata Świtalska.
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
- 8
11 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Chcieliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także, jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
W tym dniu, w klasach IV-VIII uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili quiz wiedzy – „Co wiem na temat zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w internecie?”, gdzie uczniowie za prawidłową odpowiedzieć zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Dzieci przygotowały tematyczne plakaty, które przystroiły gazetkę w holu szkoły. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 20.01.2020-21.02.2020r. w klasach IV-VIII szkole zostały przeprowadzone działania, których głównym celem było propagowanie idei bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych współtworzenie dobrej przestrzeni w sieci. W ramach zajęć godzin wychowawczych i lekcji informatyki nauczyciele przeprowadzili zajęcia, zgodne z potrzebami uczniów, w oparciu o scenariusze udostępnione przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). Natomiast w klasach I-III w trakcie zajęć komputerowych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie zostali zapoznani z materiałami instruktażowymi zamieszczonymi na stronie internetowej www.cyfrowobezpieczni.pl, dzięki czemu dowiedzieli się, jak należy zachowywać się, korzystając z internetu i urządzeń komputerowych, zostali uwrażliwieni na niebezpieczeństwa czyhające w sieci oraz poinformowani o zasadach obowiązujących podczas korzystania z zasobów internetu i w kontaktach z ich użytkownikami (netykieta). Uczniowie wykonali tematyczne plakaty, które umieszczone zostały na gazetkach w ich klasach.
Archiwum Aktualności