• Dzień Świętego Patryka

• W dniu dzisiejszym tj. 17 marca 2021 r. w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Młodsze dzieci podczas zajęć języka angielskiego w szkole, a starsze na zajęciach online.

Święto szczególnie bliskie wszystkim Irlandczykom, gdyż św. Patryk był biskupem i patronem Irlandii, dla uczniów naszej szkoły stało się doskonałą okazją, aby zaznajomić się z elementami kultury anglosaskiej.

Uczniowie ubrani byli tego dnia na zielono i nosili przypięte koniczynki. Poznali legendę o św. Patryku, brali udział w wielu grach i zabawach m.in. w grze memory, dobble, bingo czy kahoot. Dzieci oglądały też krótki film na temat historii św. Patryka oraz przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła irlandzka muzyka, świetna atmosfera i wspaniałe humory.

• DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

• Wybory „Super dziewczyny” klas 0-VIII

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego z okazji Dnia Kobiet zorganizowane zostały wybory na ,,SUPER DZIEWCZYNĘ 2021’’.

OTO NASZE SUPER DZIEWCZYNY:

ODZIAŁ „0” – Luiza Kadów

KL. 1 – Aleksandra Rolirad

KL. 2 – Wiktoria Tabaczyńska

KL. 3 – Maja Łysiak

KL. 4 – Aneta Owsianikow

KL. 5 – Weronika Głowacka

KL. 6 – Helena Strajkowska

KL. 7 – Martyna Krzykanowska

KL. 8 – Nina Jamiołkowska

Gratulujemy!!!

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Wszystkim Paniom oraz dziewczętom

składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

Mali i Duzi Panowie

• Aktywni Błękitni działają!

• Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie „Lodołamacze w akcji”, zorganizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Uczniowie w formie graficznej przedstawili lodołamacze w akcji oraz opisali swoje spostrzeżenia  na temat zimowej ochrony powodziowej, dotyczącej zabezpieczenia przed powodziami zatorowymi, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Michalina Gładysz – kl.IV, Aleksander Modrzejewski – kl.IV, Katarzyna Pomagier – kl.IV, Aleksandra Sroczyńska – kl.V, Julia Wypijewska – kl.V.

Edukacyjne upominki, które otrzymali od Wód Polskich z pewnością pozwolą im w odkrywczy sposób poszerzać wiedzę o zasobach wodnych.